facebook salonurodywrzesnia
+48 502 236 196
Wtorek – Piątek – 10:00–18:00
Wizyty można umawiać online. Umów się do nas przez aplikację logo

BRODAWKI WIRUSOWE

BRODAWKI WIRUSOWE -bardzo często mulona z odciskami. Jest to zmiana wirusowa z tendencją do rozsiewania się po skórze pacjenta. Dlatego ważne jest właściwe rozpoznanie i usuniecie brodawek w aseptycznych warunkach gabinetu podologicznego.

Nieodpowiedzialna higiena to czynniki mogące przyczynić się do zakażenia skóry ludzkim wirusem brodawczaka HPV. Osobami najczęściej predysponującymi do zakażeń wirusem są dzieci, młodzież, sportowcy, a także osoby skarżące się na nadmierną potliwość nóg. Zima to czas, w którym, możemy zaobserwować największy spadek odporności naszego organizmu co dodatkowo sprzyja zakażeniu. Brodawki wirusowe "kurzajki" bardzo często mylone są z odciskami.

Odcisk - jest to zmiana postała w wyniku nadmiernego wytwarzania komórek warstwy rogowej i stopniowemu odkładaniu się korneocytów w niższych warstwach skóry. Zawarte komórki tworzą tzw. korzeń. Nie usunięty boli i kłuje.

Brodawki - przybierają formę kalafiorowych, silnie unaczynionych zmian (widoczne czarne punkty). W miejscu występowania brodawek, linie papilarne ulegają zanikowi. Osoba posiadające brodawki odczuwa kłucie i pieczenie w zakażonym miejscu.

Usuwanie brodawek na własną rękę najczęściej prowadzi do ich rozsiania na powierzchni stóp. a nawet dłoni!
© 2018-2021 Wszelkie prawa zastrzeżone Gabinet Podologiczny MADEMOISELLE Września